STAG XL - wyłącza się lub zmienia na benzynę

STAG XL - wyłącza się lub zmienia na benzynę

Postprzez Reynevan » 09 sty 2020 19:08

Witam

Proszę o pomoc w następującej sprawie:

Pacjent to Opel Astra Classic z 2001r z silnikiem 1.4 i prostą instalacją STAG XL z przełącznikiem STAG 2W - objawy "niedziałania" są następujące - instalacja w trakcie jazdy (auto jedzie na gazie w pozycji przełącznika "0") odmawia posłuszeństwa na dwa sposoby:
- słychać kliknięcie przełącznika, silnik gaśnie (dioda na przełączniku wciąż świeci na zielono) i o ile samochód się toczy na biegu to silnik po sekundzie, dwóch odpala i można jechać dalej
- przełącznik klika i przełącza się na benzynę (dioda świeci na czerwono mimo pozycji "0") - i nie da się przejść z powrotem na gaz. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu czasem przełącznik nie reaguje wcale (czerwona dioda cały czas), czasem kolejne przełączenie na "0" zmienia na gaz na moment by wrócić na benzynę, a czasem przełącza i działa poprawnie
Dodatkowo zauważyłem że:
- samoczynne przełączanie na benzynę bądź wyłączanie zdarza się częściej w deszczowe dni, i wydaje mi się że często wywoływane jest przez przejechanie przez nierówność
- jeśli występują problemy, to po odpaleniu auta na benzynie można zauważyć że czerwona dioda delikatnie pulsuje.

Objawy, jak sądzę, wskazują na problem z elektryką - czy tego typu usterka może być spowodowana uszkodzeniem któregoś z przewodów instalacji, czy też to raczej awaria modułu sterującego?
Dysponuję też interfejsem do podłączenia laptopa i aplikacją AC LPG WIN - jeśli można w ten sposób zdiagnozować usterkę bardzo proszę o nakierowanie mnie na właściwą drogę.
Całą "elektryczną" część instalacji montowałem i ustawiałem samodzielnie kilka lat temu, nie wykluczam że któryś lut nie wytrzymał próby czasu - być może po objawach można zawęzić krąg poszukiwań - a że aura za oknem nie zachęca do dłubania pod maską i eksperymentów poszukiwawczych to każda rada jest cenna.
Z góry dziękuję
Reynevan

Samochód: OPEL

Re: STAG XL - wyłącza się lub zmienia na benzynę

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 10 sty 2020 09:05

Zasilanie , masa, ew. sam przełącznik 2W jest elektrycznie uszkodzony.
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Re: STAG XL - wyłącza się lub zmienia na benzynę

Postprzez psooya » 12 sty 2020 01:44

Rozebrac centralke i przelutowac lub wymienić " pstryczka ". Uprzednio oględziny wnętrza.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Powrót do Instalacje podciśnieniowe - STAG