Stagg XL

Stagg XL

Postprzez PietriiNazwaZaKrótka » 07 kwi 2019 23:08

Witam. Zmieniłem staga l plus na XL lecz mam problem z przełączeniem mianowicie jest opóźnienie 2-3 sekund. Sprawdzałem na 2 szt staga XL i to samo.
PietriiNazwaZaKrótka

Samochód: Opel Astra G 1.6 8V 75KM
Instalacja: Stag XL

Re: Stagg XL

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 08 kwi 2019 11:52

Opóźnienie : czego względem czego ?
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Postprzez PietriiNazwaZaKrótka » 08 kwi 2019 17:39

Po dodaniu gazu silnik nie dostaje lpg przez okolo 2 sekundy. Żeby nie zgasł muszę mocno "dać w palnik" na benzynie tak do 4 tyś. i trzymać dalej pedał gazu trochę wciśnięty. Podczas jazdy jak przełączę bez przegazowania (pozycja 0 w Stag2-W) to ma dziure 2 sekund zanim dostanie gaz. Na Stag L- plus jest to natychmiastowe, a podczas jazdy jest minimalne szarpnięcie tylko.

Krótko mówiąc jest opóźnienie podczas przełączenia z PB na LPG i jeśli dobrze pamiętam to na odwrót też.

POZA TYM...
Walczę już z tą nieszczęsną instalacją od kiedy gazownik to założył i wyłożył la...ke.
Na początek walczyłem z emulacją, żadne ustawienia nie pomagały, silnik po jeździe na gazie miał problemy z jazdą na benzynie, pomogło ustawienie emulacji na masę, czasem pojawia się błąd ale przynajmniej spalanie zmalało.

Teraz walczę z regulacją wolnych obrotów, na zimnym silniku zalewa na ciepłym mieszanka uboga i trzepie silnikiem delikatnie. Stag XL lepiej sobie radził z tym ale mam problem własnie z przełączeniem.
PietriiNazwaZaKrótka

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 08 kwi 2019 20:36

Proszę wrzucić zapis pliku wizualizacji z tego przełączania oraz biegu jałowego , najlepiej oddzielne dwa pliki.
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Postprzez PietriiNazwaZaKrótka » 08 kwi 2019 20:53

AcLpgWin wykonuje zapis czy potrzeba zewnętrzny program. Zrobię to w weekend

@
Ok widzę ze jest zapis wizualizacji
PietriiNazwaZaKrótka

Postprzez PietriiNazwaZaKrótka » 21 kwi 2019 18:08

Zrobiłem. sterownik Stag L plus dostaje napięcie dopiero po przełączeniu na gaz a stag XL musi mieć napięcie po kluczyku. Pewnie dłużej się "ładuje" i miał laga.

Pytanko z innej beczki skąd program diagnostyczny wie czy jest na benzynie czy gazie ponieważ u mnie pokazuje cały czas gaz.
@
Czy jadąc na benzynie sterownik od gazu przekazuje pracę sondy bezpośrednio czy nadal emuluje? Mam ustawione na masę, i jadąc na benzynie sonda nie pracuje...
PietriiNazwaZaKrótka

Powrót do Instalacje podciśnieniowe - STAG