Emulator Qnext plus

STAG-200, STAG-300, STAG-4, STAG-300 Plus, Stag-300 Premium, STAG-4 Plus, STAG-300 ISA2 , STAG-4 QBOX , STAG 400 DPI

Emulator Qnext plus

Postprzez emulatorac » 14 maja 2018 21:05

Witam,

Proszę o pomoc i informację co może być przyczyną złego wskazania poziomu paliwa. Po pierwsze, wskazówka opada podczas jazdy na gazie. Ponadto potrafi wskazać cały bak, w momencie kiedy paliwa jest nie wiele i na odwrót.

Świeża instalacja QNEXT PLUS, AC W02, AC R01

Gazownik przekonuje, że renówki tak mają, ja natomiast przekonany byłem, że zakładając qnext z wbudowanym emulatorem pozbędę się tego problemu.

Znalazłem podobny wątek ( https://forum.ac-sa.eu/viewtopic.php?f=32&t=8083 ). Czy to jest rozwiązanie ?
emulatorac

Samochód: Renault 1,6
Instalacja: qnext

Re: Emulator Qnext plus

Postprzez maniek7777 » 15 maja 2018 12:49

Opadanie wskaźnika w trakcie jazdy to normalna sprawa niezależnie od użytego emulatora.
Emulator tylko resetuje wskazanie podczas postoju przy wyłączonym zapłonie na podstawie stanu pływaka.
Nie wiem jakie to Renault ale u mnie w Espace należało podłączyć wszystkie 3 przewody wraz z rozcięciem sygnału pływaka i włączyć emulację FLE-FC (nie tak jak podaje instrukcja AC aby podłączyć tylko żółty przewód) - teraz wskazania są poprawne.
maniek7777

Samochód: Renault Espace 2.0 Turbo
Instalacja: Stag Q Next Plus

Postprzez emulatorac » 15 maja 2018 13:35

Samochód to Laguna 2ph2.

Problem w tym, że czasami nie resetuje nawet po dłuższym postoju przy wyłączonym zapłonie.
Często też jest tak, że po restarcie wskazówka pokazuje dużo wyższy stan, a nie prawidłowy poziom paliwa (oczywiście do kolejnego postoju)

Jak wygląda połączenie z Ecu tego nie wiem. Czy po wyjęciu akumulatora będę mógł sprawdzić jak jest faktycznie podpięty emulator? Czy wiązka prowadzona jest tylko do sterownika ECU czy jeszcze gdzieś do czujnika ?

Jeżeli chodzi o opadanie wskazówki to trochę dziwna sprawa. Miałem już kiedyś lagunę 1.8 z instalacją stag (nie wiem nawet której generacji, pamietam tylko, że był metalowy sterownik) w której był zastosowany zewnetrzny emulator i tam takich kwiatków nie było. Poziom paliwa zawsze pokazywał stan faktyczny. Stąd moje zdziwienie przy QNEXT.

Mimo wszystko, opadająca wskazówka nie stanowiłaby dla mnie problemu gdyby prawidłowo po restarcie i postoju wracała na właściwe miejsce
emulatorac

Postprzez maniek7777 » 15 maja 2018 15:28

Pływak w tym aucie nie jest połączony z kompem silnika tylko z zegarami.
Trzeba sprawdzić po wiązce gdzie się wpinał gazownik - często wpinają się w okolicach zbiornika paliwa.
maniek7777

Samochód: Renault Espace 2.0 Turbo
Instalacja: Stag Q Next Plus

Postprzez psooya » 16 maja 2018 12:04

Działa mi FC na 2 przewodach w megane 2010 1.6
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: 300ISA2,TAP03,MX-HS211,Alaska,

Postprzez emulatorac » 16 maja 2018 14:52

Nie opada u Ciebie wskazówka paliwa w trasie? Czy masz na mysli prawidłowe wskazanie po postoju auta z wylaczonym zaplonem
emulatorac

Postprzez psooya » 17 maja 2018 14:29

Klient byl zadowolony mowil ze jest ok wiec ja nie wnikalem skoro on jest zadowolony.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: 300ISA2,TAP03,MX-HS211,Alaska,

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 18 maja 2018 05:53

Podsumowując, nie da się zapobiec opadaniu wskazówki podczas jazdy bez zmiany oprogramowania wskaźników.(lub odpowiedniego sterownika).
Emulatory poziomu paliwa wymuszają odświeżenie wskazania poziomu paliwa benzynowego w zbiorniku , co jest możliwe tylko po wyłączeniu i włączeniu stacyjki (tak jest w większości pojazdów).
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Postprzez emulatorac » 18 maja 2018 09:33

Dzięki Marcin, takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Może jesteś w stanie odpowiedzieć na drugie zagadnienie, co może być przyczyną błędnego wskazania po odwieżeniu?
Paliwa mam na 1 kresce (prawidłowy stan), a często podnosi poziom do 3 kreski. Po restarcie znów wraca do 1
emulatorac

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 18 maja 2018 10:24

Najczęstsza przyczyną jest podłączenie "plusa za zapłonie" w niewłaściwym miejscu. Napięcie po wyłączeniu zapłonu musi znikać natychmiastowo , nie może też po wyłączeniu stacyjki utrzymywać się żadna wartość inna niż 0.
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Powrót do Instalacje wtryskowe - STAG