Interfejs USB

STAG CHIP TUNING , STAG AFR , STAG TAP 03

Interfejs USB

Postprzez HondaCivic » 19 lip 2017 13:53

Dzień dobry,
zakupiłem interfejs USB AC STAG (oryginalny data prod 02/2017) i mam z nim kłopot, po podpięciu do komputera stacjonarnego (kilka sztuk PC bo może inny chipset płyty głównej by go wykrył) czy laptopa interfejs nie jest rozpoznawalny. Testowałem go na systemach Windows 10, 7, XP oraz Linux z odpowiednimi sterownikami ze strony AC STAG jak i ze strony FTDI odpowiednio do wersji systemu operacyjnego, również wyłączyłem cyfrowy podpis sterowników (Windows 10) i testowałem różne porty USB. Próbowałem wpinać interfejs bez zainstalowanych sterowników, jak i z zainstalowanymi sterownikami (komputerów miałem do testów 7), za każdym razem interfejs nie był rozpoznawalny. Interfejs testowałem bez podpinania wtyczki do sterownika gazu (QBOX) bo wydaje mi się, że 5V z USB powinny mu wystarczyć. Macie może jakieś pomysły co z tym zrobić, czy interfejs jest uszkodzony ?

Pozdrawiam,
Wojtek
HondaCivic

Samochód: Honda
Instalacja: qbox

Re: Interfejs USB

Postprzez Gość » 24 lip 2017 09:40

Witam, czy jest to ten interfejs ?
Obrazek
Gość

Postprzez psooya » 24 lip 2017 13:02

Interface ma separację galwaniczną i wymaga 12V. Czy bierze 5V z tych 12 czy z USB tego nie pamiętam. Podłącz pod LPG i sprawdź.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: 300ISA2,TAP03,MX-HS211,Alaska,

Postprzez HondaCivic » 24 lip 2017 13:54

Dziękuje za odpowiedź,
- tak to jest właśnie taki kabelek,
- USB daje 5V,

Dziś lub jutro postaram się podpiąć pod instalację, ale zastanawia mnie fakt, iż kabel po podpięciu tylko do USB nie jest rozpoznawalny. Mam jakiś stary kabelek do OBDII ELM 327 i działa bez problemu, jest rozpoznawalny jak wepnę go tylko do USB.
Sprawdzałem sam kabel na wielu komputerach, laptopach od Pentium 3 po najnowsze sprzęty i systemy ale wszędzie było to samo :(

Pozdrawiam,
Wojtek
HondaCivic

Postprzez psooya » 24 lip 2017 14:16

Bo jeśli 5V jest podawane z tych 12 które są konieczne to nie zadziała. Nie pamiętam jak to jest wykonane.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Postprzez HondaCivic » 28 lip 2017 23:16

Dzień dobry,
podpiąłem interfejs do gniazda diagnostycznego i USB, niestety interfejs nadal nie jest wykrywany. Sprawdzałem to na włączonym zapłonie jak i uruchomionym silniku. Sprawdzałem również napięcie w gnieździe od komputera LPG (dwa skrajne przewody) przy uruchomionym silniku było 14,38V. Ostatnim pomysłem na sprawdzenie interfejsu jaki mam to podejście do jakiegoś punktu montażu LPG w Krakowie i poproszenie o sprawdzenie czy ich sprzęt go wykryje. Dodaje również zdjęcie podpięcia interfejsu, bo tak średnio pokrywają się kolory przewodów od komputera z interfejsem.

lpg.jpg

Pozdrawiam,
Wojtek
HondaCivic

Postprzez psooya » 29 lip 2017 04:59

Możesz podejść lub zareklamować fejsa. Coś to nie tak jest.
psooya

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 31 sie 2017 08:33

Przeinstalowac ten sterownik z załącznika.
Załączniki
CDM20814_Setup.zip
(1.3 MiB) Pobrane 7 razy
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Powrót do Inne produkty