KME gold puszcza gaz podciśnieniem

KME gold puszcza gaz podciśnieniem

Postprzez Kolmax1992 » 20 sty 2020 18:08

Witam. Jestem posiadaczem KME Gold lecz od pewnego czasu samochód po nocy ciężko pali. Diagnoza jak w tytule. Wymieniłem oring na sprężynce, naciągłem ją było ok na parę dni. Znów oczyściłem gniazdo, oring był i jest ok. Zaczyna mnie to wkurzać i chcę zrobić otwór na podciśnienie w innym miejscu, tak jak już jest to w wersjach GT ( producent poprawił się )
Nie widzę potrzeby wymiany reduktora ponieważ regenerowałem go zgodnie ze sztuką i poradnikami w necie. Reduktor daje radę u mnie 300km w miarę stabilnie 1,15 ciśnienia a także jak to KME nie pompuje się znacznie. Czy któryś z kolegów posiada informację gdzie najlepiej zrobić wkrętkę? Tamte gniazdo zaślepię.
Kolmax1992

Samochód: A8 D2 V8
Instalacja: STAG 300, KME GOLD8mm, VALTEKI

Re: KME gold puszcza gaz podciśnieniem

Postprzez psooya » 21 sty 2020 13:53

Mozesz to zaślepić i nie wnikać. Może nie jest to po bożemu ale będzie działać.
Nie mialem problemów po wymianie tego oringu. Naprawa byla trwala. Co do wiercenia to rozbierz go i bedziesz widzial gdzie w komore gazowa możesz wstawić zaworek bezpieczeństwa. Podciśnienie zostaw tam gdzie było.
Btw.
Te 300KM i gold to jakies nieporozumienie. Ciśnieniowo tak ale przy pałowaniu nie wytrzyma dluzej niz minute albo kilka sekund.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Postprzez Kolmax1992 » 21 sty 2020 19:26

Ale co mogę zaślepić? Zaworek bezpieczeństwa z tym o ringiem jest na takiej śrubie a podciśnienie jest osobno. Chodzi o to że zaworek przepuszcza gaz do podciśnienia ( przez ten zaworek przechodzi w reduktorze i pojawia się na podciśnieniu gaz) Rozumiem, że mam zaślepić podciśnienie a wpiąć się podciśnieniem do zaworka? Czy zaślepić czy zakleić ten zaworek (gniazdo)
Myślałem wiercić pod podciśnienie a nie pod zaworek bezpieczeństwa

Ja już tyle gazowników słuchałem, że to mój 4 reduktor. Każdy mówi coś innego. Ma spadki bo ma ale z 1,15 spada do 0.9 czasami 0.8. Przy butowaniu hmm jest ok ( mam na myśli kick down). Też jakoś nie latam po autostradach więc zamarznięcie nie wchodzi w grę. Parę razy cisnąłem grubo ponad 160 przez napewno więcej niż minutę i nic nie wskazywało na to żeby zamarzał gdyż mam pompkę elektryczną na zasilaniu o dużym przepływie. Sam reduktor jest w miejscu gdzie powietrze nie chłodzi golda. Jestem zadowolony bo szybko łapie temp. Około 3 min po odpaleniu przy temp. poniżej zera mam gaz. Nie przymarza też gdy zimno a dopiero co przełączył się na gaz. Tylko to puszczanie gazu przez podciśnienie mnie wkurza, problem potwierdziłem jak odkręciłem przewód podciśnienia i dmuchłem tam powietrza tak aby wypchać gaz z kolektora. Pozostaje modyfikacja lub wymiana na GOLD GT już z przerobionym układem
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kolmax1992

Postprzez psooya » 22 sty 2020 00:47

Gold GT hah jaki to cud techniki. W 230 konnym v6 przy normalnej jezdzie nie dawal rady wpiety szeregowo w wode. zostaw wyjscie podciśnienia tam gdzie jest a wewnątrz zaslep kanal gazowy i po sprawie. Nic innego z tym nie zrobisz jeśli nie dasz porządnego oringu z nbr lub fkm. Ten zaworek srednio jest ci potrzebny. Ja to naprawiałem w silverze i dzialalo bez problemu na ori zestawie naprawczym.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Postprzez Kolmax1992 » 22 sty 2020 11:56

No juz nie wnikam w golda GT moze masz racje. Ok czyli gniazdo w ktorym jest ten zaworek poprostu zakleic. Rozebrac i zakleic czy tak z zewnatrz. Co do reduktora jaki zamontowac w przyszlosci aby dawal rade przy tych 300KM.
Kolmax1992

Postprzez psooya » 22 sty 2020 12:30

Już nie pamiętam tego zaworka ale jak jest mosiądz na kanale gazowym to bym to po prostu zalutował cyną lub nagwintował i wkręcił śrubkę na kleju. Zostanie ci tylko podciśnienie do którego gaz się nie przedostanie.
Ogólnie ten oring przez wysoką temperaturę i mocną sprężynkę lubi się uszkodzić więc musi być dobry.
Co ja mogę ci polecić ? Śmiało odpowiem tak: NIC
Dlaczego ? Bo jak robię auto które ma 300 KM to założenie jest takie, żeby tą moc uzyskać nie tylko w piku a podczas dłuższej eksploatacji no i tu się zaczyna:
KME - może obrobi ciśnienie (choć mi dwa goldy w 430 KM zamarzały w kilka sekund) za to termiki nie ma kompletnie żaden.
AC - Super termika i przy 2 sztukach obrobi to termicznie i ciśnieniowo jednakże konstrukcja iglicowa (wg mnie źle zaprojektowana) powoduje częste zacinanie się reduktora i zmiany ciśnienia.
ALEX - niby 360KM a nie obrabia w jednym aucie 200 a w drugim 270 KM termicznie, ciśnieniowo też słabawo ale powiedzmy, że te 270KM jakoś poszło ale termiki brak więc przy ich cenie to totalny bubel.
ZAVOLI - nie zacina się i nie zamarza ale zapycha kanał gazowy mazutem więc po 30 - 50KKM regeneracja albo nowe 2 sztuki
Nie znam reduktora powyżej 150 KM który by spełniał 2 założenia - był klapowy czyli się nie zacinał i nie zamarzał.
AC R02 lux do 100 - 110 KM
Teraz podsumuje jeszcze montaż 2 reduktorów - jestem przeciwko temu rozwiązaniu gdyż zawsze będzie tak, że gaz będzie krążył od jednego do drugiego w związku z czym mając dwa filtry jeden z nich będzie brudny drugi czysty i umrze jeden reduktor od mazutu a drugi będzie czysty. Jak być tego nie wyrównywał nie uzyskasz idealnej równości przepływu.
Tak wiem, każdy powie że bredzę, no tak bredzę bo kto pałuje auto... a jednak są tacy ludzie.
psooya

Postprzez Kolmax1992 » 22 sty 2020 12:50

no mosiadz jest. Ok zrobie gwint i wkrece srube na kleju. Dzieki za pomoc. Co do reduktora to faktycznie tyle tego jest ale jeszcze nie znalazlem idealnego
Kolmax1992

Powrót do Reduktory