wtryskiwacz magic jet fx - montaz zamiast starych magic jet

wtryskiwacz magic jet fx - montaz zamiast starych magic jet

Postprzez marekwroc » 26 cze 2017 13:50

witam,
proszę o drobna pomoc bądź wskazówki. Obecnie zdemontowałem u siebie stare magic jety, gdyż ponoc już 5/6 polewalo. Zdecydowałem się na tansza (mam nadzieje) opcje z nadzieja, ze to zadziała – zakupiłem magic jet fx.
Problem polega na tym, ze nie wiem jakie dysze kalibracyjne zastosować. W starych magic jetach na oko wydaje mi się, ze maja 2,5mm – po powrocie do domu postaram się je zmierzyć.
Nigdzie nie mogę znaleźć tabelki doboru dysz (na stronie hl propan ktoś mi mowi, ze jest, ale nie mogę tego znaleźć). Czy sprobowac przelozyc dysze ze starych wtryskow do nowych mg-fx? Stare dysze maja większy otwor niż te zamontowane w nowych.
Nie wiem tez jakie jest ciśnienie.

Auto oddaje do kalibracji ustawien do gazownika, ale sama podmianę wtryskow chciałem sam wykonać. Problem polega na tym, ze mam bardzo ciasno przy kolektorze i do wymiany wtryskow musze rozpiąć trochę wtyczek i zdemontować listwe wtryskowa benzyny-sciaganie i zakładanie całej aparatury trochę wymaga zabawy wiec chcialbym mozliwie zminimalizowac ten proces.

Parametry auta to 2.8, v6 (ARP), z katalogu było 193km, a6 99 rok. Sterownik stag 300, reduktor AC bodajże 01.

Pytanie wiec jak postapic?
marekwroc

Samochód: a6

Re: wtryskiwacz magic jet fx - montaz zamiast starych magic

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 27 cze 2017 07:44

Krok pierwszy - przeprowadzić autokalibrację - mnożnik powinienem zmieścić się pomiędzy 1.2 - 1.6 dla starszego firmware niż 10.xxxx lub 1.3- 1.7 dla nowszego. Jeśłi tak będzie to dyszę są OK.
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Re: wtryskiwacz magic jet fx - montaz zamiast starych magic

Postprzez marekwroc » 01 lip 2017 16:03

po zmierzeniu dyszy wyszlo, ze maja pomiedzy 2.6, a 2.7mm (niestety nie mam tak precyzyjnego przyrzadu do pomiaru) i ze starych przelozylem do nowych.
auto pojechalo do gazownika i dokonal strojenia i nie wspominal, aby cos bylo nie tak wiec chyba jest do przyjecia. auto jezdzi praktycznie podobnie jak na benzynie.
marekwroc

Samochód: a6

Powrót do Wtryskiwacze