[Publikacja] Prosty i tani tester wtryskiwaczy

[Publikacja] Prosty i tani tester wtryskiwaczy

Postprzez psooya » 19 lut 2015 11:44

Witam,
Przedstawiam tester mojego autorstwa z całkowitym kosztem dla fanatyka Cocacoli 2L (lepsze są butelki bez przewężania bo mają liniową skalę w szerszym zakresie :D) i hobbysty elektronika a gazmena z konieczności to 20zł :D
Nie interesują mnie wasze komentarze na temat jak bardzo źle to zrobiłem i czego nie uwzględniłem (uwierzcie, że bardzo dobrze wiem). Miało to być mega tanie, mega proste, do zrobienia w całości w jedno popołudnie, zero mikroprocesora.
Założenia projektowe:
1. Tani
2. Prosty
3. Prędkość obrotowa silnika stała = 1200 rpm --> 10Hz częstotliwość pracy
4. Regulowany za pomocą czarnej podkówki czas wtrysku od 1-20 ms
5. Wyzwalanie wtrysku impulsami 1,2,4,8,16.........2048 lub przy opcji 1 wyzwalanie ręczne
6. Zasilanie elektryczne - z akumulatora samochodowego (stabilność napięcia i wydajność)
7. Zasilanie gazowe - powietrzem przez kompresor 30L(taki miałem) i wbudowany reduktor ustawiony na najmniejsze z możliwych ciśnień --> około 1,3 bara. Jako przejście z węża 10mm na 12mm pod gaz użyłem widocznego na zdjęciu pistoletu do wydmuchiwania nasuwając na niego węża LPG 12mm .... Akumulatorem ciśnienia powietrza jest 5m właśnie tego widocznego węża fi 10mm zapewniając jego stałość.
8. Wskaźnikiem wydatku wtrysku są dwie butelki (naczynia połączone) wypełnione do połowy wodą. W obu butelkach należy wykonać otwór w dnie i do jednego z nich wcisnąć wężyk LPG 4mm (wytłoczenie otworu i spasowanie na ciasno wężyka zapewni szczelność połączenia) a drugi zostawić pusty. W zakrętkach obu butelek również robimy otwory na ciasno lu zamiast zakrętek na gwint butelki nakładamy grubego węża i łączymy w ten sposób obie butelki razem. Całość przedstawia fotka poniżej.
Różnica wysokości słupa wody odpowiada wydatkowi wtrysku.
9. W załączniku cała potrzebna dokumentacja by sobie to samemu zrobić
10. Nie wiem co jeszcze.
butelki.jpg

elektronika.jpg

Tester LPG.pdf

Composite Drawing.pdf

Jeśli AC chce to usunąć to nie ma problemu, również nie będę protestował jakby było to ogłoszeniem w tym dziale...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: 300ISA2,TAP03,MX-HS211,Alaska,

Powrót do Wtryskiwacze