różne wtryski HANA czerwone - weryfikacja instalacji

różne wtryski HANA czerwone - weryfikacja instalacji

Postprzez galanonimx » 10 cze 2017 20:03

Witam
W związku z inną naprawą i demontażem kolektora postanowiłem wymienić węże doprowadzające gaz ,ku mojemu zdziwieniu po wyciągnięciu wtryskiwaczy okazało się że wszystkie nie są takie same.
Wszystkie to HANA 2001 czerwone z tym że 4sztuki z dyszami (dysze z jednym nacięciem) a 2 sztuki bez dysz i nie posiadają w środku gwintu na dysze . Nie mogę nigdzie znaleźć jakiś szczegółów na temat tych wtrysków , szczególnie tych bez dysz.
Nie mam też pojęcia dlaczego gazownik zastosował dwa rodzaje wtryskiwaczy . Problemów żadnych z gazem nie ma , pali ok , niestety nie wiem czy tak to może być w dalszym ciągu czy dokupić dwa wtryskiwacze do kompletu.Pytałem gazownika ,usłyszałem jak chodzi ok to nie ruszać , pytanie jak długo będzie ok .Załączam zdjęcia .
Wtryski z dyszami mają oznaczenie 13D08
Wtryski bez dysz mają oznaczenie 13C15

BMW E46 ,silnik M52TU 2.0 150KM , instalacja 3,5 roku , przejechane na LPG ok 50tyś , kupiony już z gazem
reduktor STAG R01 czerwony
sterownik STAG 300-6 ISA2
wtryski HANA 2001czerwone (dwa rodzaje ???)
wtryski zamontowane obok wtrysków paliwa w kolektorze dolotowym , dopływ gazu - z filtra fazy lotnej dwa przewody do dwóch trójników , z trójników na wtryskiwacze przewodami 6mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
galanonimx

Samochód: BMW E46 320Ci
Instalacja: STAG 300-6 ISA2

Re: różne wtryski HANA czerwone - weryfikacja instalacji

Postprzez psooya » 11 cze 2017 12:08

Wstawil ci stary typ. Wg mnie jest problem nierownej pracy bankow. Zobacz na czasy wtryskow pb.
Nie jestem pewny czy dysza czerwona odpowiada w 100% wtryskowi czerwonwmu. Nagraj plik z pracy na idle na pb potem lpg by mozna porównac.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: STAG300 ISA2,MX-HS211, Alaska

Powrót do Wtryskiwacze