problem z mapami benzyny/poprawny montaż instalacji

problem z mapami benzyny/poprawny montaż instalacji

Postprzez mihal1986 » 02 cze 2018 16:51

Drodzy użytkownicy rok temu założyłem instalację gazową ze sterownikiem STAG qmax plus do swojego forda modeno mk4 2008r, 2.0 benzyna 145km, przy przebiegu 165 tys. (teraz 175tys) Od tej pory jeżdżę co 4 miesiące na regulacje instalacji z powodu rozjechanych map benzyny w dolnym zakresie. Objawia się to szarpaniem na zimnym silniku, falowaniem obrotów oraz spaleniem 16l lpg/miasto. Po resecie na samej benzynie auto ładnie śmiga, nic się nie dzieje oraz nie ma żadnych błędów w sterowniku silnika. Mój gazownik ma mnie już trochę dosyć i zaczyna spychać winę na auto a ja mam pewne wątpliwości odnoście montażu/dobranych komponentów mojej instalacji więc mam takie pytania do was:
1. Mam zamontowany parownik powyżej zbiornika wyrównawczego dobrze/źle? (nr 1 na foto)
2. Nie mam opasek zaciskowych na wyjściu z wtryskiwacza ani na dyszy wtryskowej dobrze/źle? (nr 2 na foto)
3. Czy tak powinna wyglądać listwa wtryskowa ? dobrze/źle? (nr 3 na foto)
4. Czy węże pomiędzy listwą wtryskową a wtryskiem nie powinny mieć tej samej długości dobrze/źle? (nr 4 na foto)
5. Czy źle dobrane dysze mogą mieć wpływ na mój problem
6. Jakieś inne sugestie odnoście rozjeżdżania map
Załączam również konfigurację instalacji LPG jaką mi zamontowano.
Dziękuję za wszelkie info.
LPG forum.jpg

konfiguracja lpg.jpg
mihal1986

Samochód: ford mondeo
Instalacja: STAG qmax plus

Re: problem z mapami benzyny/poprawny montaż instalacji

Postprzez psooya » 03 cze 2018 02:26

Ogolnie pyta na maxa ale ta pyta powinna jezdzic. Jak nie masz daleko to pw - jedno strojenie powinno temat zamknac jak wersja eco. Jak full to jest do rwania caly przod. .... pytanie tylko czy wkretki w kolektorze nie zostały wkrecone wprost w klapki i stad problemy. Te silniki wierci sie w glowicy a przybajmniej wszystkie starsze 2.0 tam wiercilem. Trzeba oblookac.
Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Re: problem z mapami benzyny/poprawny montaż instalacji

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 06 cze 2018 08:07

Może to być problem wiercenia kolektora który ma klapki tuż przed wtryskiwaczami benzynowymi . Proszę o fotki precyzyjne , gdzie są zrobione nawierty w kolektorze.
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Powrót do Różności