Fuszerka nie instalacja - Proszę o pomoc

Fuszerka nie instalacja - Proszę o pomoc

Postprzez czolgi0504 » 22 gru 2016 10:41

Witam,

Oddałem mój samochód do gazownika a to dlatego że pracuje w Holandii to dużo podróżuję w zeszłym roku 2015/08 byłem na kontrolnej wizycie po 1 000 km wszystko ok powiedzieli no więc ok - nie znam się (zresztą nic się nie działo). jadę dalej w lutym tego roku zdarzało mi się dolewać po odrobinie płynu chłodniczego i tak sobie dolewałem trochę aż w końcu dużo. niestety z powodu tego że pracuje w holandii nie byłem wstanie przyjechać w sierpniu na przegląd zjechałem teraz na święta pojechałem wymienić rozrząd po oddaniu samochodu do mechanika do 30 minut dostałem telefon bym przyjechał sobie zobaczyć gdzie mam wyciek bym podjechał do gazownika ( leci z każdej złączki z całego reduktora ). podjechałem do Gazownika jak już rozrząd zrobili żeby to naprawił w ramach gwarancji mówię gościowi że było to nie możliwe itp pow że rok już minął... w sierpniu. Fakt tak pisze tylko że nikt przy tym nie grzebał a to cieknie .. pojechałem do mechanika z powrotem by te wycieki usunął.

Podpowiedział że tego się nie łapie że mam z nim walczyć żeby to zrobił.

Posprawdzał mechanik jeszcze liste co mam zamontowane

- Parownik TOMASETTO E867R-014066 tak pisze a jest zamontowany Reduktor AC R02 czyli coś innego niż podane w homologacji do tego czytam że zalecany jest do 120 km a myślę że w moim 13 letnim audi będzie ponad.

co radzicie chłopaki ?
Ostatnio edytowano 22 gru 2016 11:28 przez czolgi0504, łącznie edytowano 1 raz
czolgi0504

Samochód: AUDI AR B6 2.0ALT
Instalacja: STAG

Re: Fuszerka nie instalacja - Proszę o pomoc

Postprzez psooya » 22 gru 2016 15:42

ALT ma chyba 115 KM. R02 jak nie siada ciśnienie to obleci. Całkiem niezły parownik. Zapewne nie leje ci z reduktora tylko z:
*trójników bo nie mają oszlifowanych po odlewniczych rantów
*węży semperita które to leją środkiem i żadna opaska im nie pomoże.
Niestety standard. Teoretycznie na montaż masz gw jeśli robisz regularnie przeglądy. Ja bym oszlifował trójniki i kupił węża parkera 16mm lub 15mm plus nowe opaski i problem rozwiązał a gazownika olał. Skoro tego ci uznać nie chce to ciekawe jak masz auto ustawione i zamontowane resztę gratów.
Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Postprzez encore » 29 gru 2016 19:10

Kiedy robiony jest montaż instalacji gazowej bardzo często co innego jest w papierach a co innego pod maska.

Szczerze mówiąc często jest to z korzyścią dla kierowcy. Są pewne wymogi formalne które zmuszają do wypisania takich a nie innych papierów. A doświadczenie i rozsądek podpowiada że lepiej zamontować do silnika inne podzespoły.

Jeżeli gazownik zamontował wszystko jak należy to nie masz powodu robić awantury o użyte elementy, że są inne niż w papierach. To może być z korzyścią dla Ciebie.
auto gaz , instalacje gazowe, strojenie AFR instalacji gazowej LPG. Regulacji i strojenie instalacji LPG.
encore

Samochód: Citroen
Instalacja: Stag 300

Postprzez psooya » 29 gru 2016 20:14

To prawda bo całkiem niepotrzebnie wykluczają się wzajemnie polscy konkurenci. Chetnie bym wypisal staga z kme czy alexem ale nie zawsze jest to możliwe.
Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Powrót do Różności