QBOX BASIC - Problem z przełączaniem LPG na BP na ciepłym

QBOX BASIC - Problem z przełączaniem LPG na BP na ciepłym

Postprzez d0minator » 15 lip 2016 18:55

Witam Szanownych Forumowiczów,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc, w sprawie problemu, który pojawił się w moim samochodzie przy instalacji marki STAG.

Zacznę może od początku, szukałem w wątkach na forum dokładnie takiego przypadku jak mój, ale niestety nie znalazłem takiej przypadłości stąd pozwoliłem sobie napisać. Liczę na konsultację i ewentualną podpowiedz, w czym tkwi problem.

Mój samochód to AUDI a4 B6 1.8T 150KM kod silnika AVJ – Sedan rok 2001. Elementy instalacji, które mam zamontowane to:
- Sterownik QBOX BASIC, map ps-02
- Reduktor: R01 250
- Wtryski: HANA POJ ZIELONA

Problem polega na tym, że samochód po rozgrzaniu przełącza się na benzynę, mimo, że w butli znajduje się gaz. Po przeprowadzonej diagnostyce zauważyłem, że czujnik ciśnienia wówczas, gdy występuje moment przełączenia na bp pokazuje ciśnienie spadające nawet do 0. Dzieję się tak przy zwiększaniu obrotów, ale nie jest to regułą gdyż dzieje się tak również automatycznie przy próbie przełączenia na gaz. Problem nie występuje na zimnym silniku, po nocce, gdy rano odpalam samochód. Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu silnika problem się pojawia. W załączniku przesyłam pliki OSC ( problem widać na 2 z 3 przesyłanych plików), które powinny więcej powiedzieć. Obstawiam uszkodzony czujnik ciśnienia PS-02. Ale nie jestem na 100% przekonany czy to jest jego winna. Czy może problem leży po stronie reduktora?

Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Załączniki
Audi A4 STAG-4 QBOX Basic 2016-07-15 12-03-39.osc
2 plik pomocniczy
(358.67 KiB) Pobrane 173 razy
Audi A4 STAG-4 QBOX Basic 2016-07-15 12-23-08.osc
Plik na którym widać występowanie problemu
(81.73 KiB) Pobrane 174 razy
d0minator

Samochód: Audi
Instalacja: QBOX Basic

Re: QBOX BASIC - Problem z przełączaniem LPG na BP na ciepły

Postprzez psooya » 17 lip 2016 09:34

Sprawdz elektrozawory czy jak spadnie ciśnienie to dochodzi gaz do redaktora, jesli tak to czy wychodzi z redaktora, jeśli nie to zacina sie reduktor. Stawiam na problem zasilania eleltrozaworow lub reduktor.
Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG.
psooya

Samochód: Toyota Yaris TS 1.5 VVTi
Instalacja: Qbox basic, ac w031, ac r02

Powrót do Różności