przewód gazu od reduktora do wtryskiwaczy

przewód gazu od reduktora do wtryskiwaczy

Postprzez Marek_1580 » 08 lip 2018 22:44

Co sądzicie o takim prowadzeniu przewodu gazu od reduktora jak na zdjęciach?.
Czytałem tu na forum, że ten przewód powinien być możliwie krótki, a u mnie jakby specjalnie idzie naokoło.
Reduktor jest po prawej, przewód idzie z reduktora w górę nad chłodnicę, po drodze są dwa filtry, dalej w dół, zawraca z powrotem pod chłodnicą, robi łuk i łączy się do czegoś przed wtryskiwaczami. I tak przy okazji - po co dawać dwa filtry?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marek_1580

Samochód: Multipla 1,6
Instalacja: QNext-Plus

Re: przewód gazu od reduktora do wtryskiwaczy

Postprzez psooya » 09 lip 2018 04:01

Ogólnie długość ta nie jest krytyczna ale faktycznie gazownik popłynął. Mozna dac 1x alex ulatra 360 lub ac gf01 ktory wyczerpuje podwojny filtr a gf 01 moglby pracować z kroccami 90 stopni wiec przwod mozna by skrocic z 5 razy.
Coż nie znam tego silnika bo nigdy nie poprawialem ale wydaje mi sie że mozna to duzo lepiej zamontować.
To "coś" to czujnik cisnienia/podcisnienia i temperatury gazu tzm MAP sensor co jest nieprawidlową nazwą.
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, VOODOO LPG, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: 300ISA2,TAP03,MX-HS211,Alaska,

Re: przewód gazu od reduktora do wtryskiwaczy

Postprzez Marcin Dziewiątkowski » 10 lip 2018 21:53

Od reduktora do czujnika ciśnienia/temperatury to fantazja montażysty może zatrzymać się na "biegunie północnym"... ale już od czujnika do listwy/rozdzielacza to musi ograniczyć się do minimum - chyba jasno się wyraziłem ? 8)
marcin.dziewiatkowski@ac.com.pl

Pracownik AC S.A.

Pomoc Techniczna AC
Marcin Dziewiątkowski

Powrót do Różności