Hybryda a elektrozawor

Hybryda a elektrozawor

Postprzez autogarsas » 24 mar 2017 07:09

Witam, mam Stag Qnext plus w toyota prius, po aktualizacji softu wylacza sie elektrozawor przy kazdym wylaczeniu silnika spalinowego (gdy poruszam sie na elektrycznosci) i centralka miga (tryb automatyczny?) Wraz po montazu caly czas sie palila jak byly spelnione warunki do przelaczenia na lpg. Bardzo mi przeszkadza te pstrykanie elektrozaworu tysiace razy dziennie. Funkcja hot start i wylaczaj elektrozawor wszystko wybrubowane. Instalator tez mi duzo nie pomogl, bo montuje inne firmy, sam poprosilem staga wiec sam szukam pomocy. Czy moze byc tak ze funkcja wybrana z aktualizacja softu?
autogarsas

Samochód: Toyota Prius
Instalacja: QNext Plus

Re: Hybryda a elektrozawor

Postprzez autogarsas » 29 mar 2017 15:47

Pierwszy i ostatni stag...
autogarsas

Postprzez psooya » 29 mar 2017 16:01

Załóż BRC będzie pierwszy i ostatni LPG jak ci zablokują ECU i będziesz w ***** albo jakiś fajny AEBik. Nie ma dobrych sterowników, każdy jest spartolony lecz niejednokrotnie na stagu działa coś lepiej niż na np. TECHu..
Jeszcze może być tak, że to będzie pierwsza i ostatnia toyka z LPG jak zejdzie czopka ;-)
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: STAG300 ISA2,MX-HS211, Alaska

Postprzez autogarsas » 30 mar 2017 10:52

Czy jest mozliwosc dowiedziec sie i wpisac firmware taki jaki sterownik mial z pudelka?
autogarsas

Postprzez psooya » 30 mar 2017 13:23

Jak nie masz go w programie (powinny być starsze w opcji aktualizacji ale nie wiem bo zawsze wale najnowszy FW bo poprawiono już podobno obsługę "przedzapętleń" wtrysku PB) to myślę, że nie będzie problemu dostać starszy tylko Marcin Dziewiątkowski musi się pojawić. Od 1 kwietnia możesz w razie czego maila mu puścić. Skoro problem jest to i powstanie pewnie poprawka na niego za jakiś czas i jeśli to twoje jedyne zmartwienie z LPG to masz 10000% szczęścia bo ja miewam auta po zaworach, katach, pożarach czy to z BRC do którego softu nima po partaczach.....
Fast Garage - Strojenie instalacji LPG + AFR LM1/LM2, poprawki, przeglądy, serwis samochodowy, tuningi.
psooya

Samochód: Toyota Yaris 99r 1.0 VVTi
Instalacja: STAG300 ISA2,MX-HS211, Alaska

Postprzez Marcin Grygorczuk » 04 kwi 2017 15:49

Generalnie elektrozawory muszą się zamykać podczas gdy silnik spalinowy nie pracuje, jest to wymóg homologacyjny. . .
Marcin Grygorczuk
Site Admin
Site Admin

Powrót do Różności